Pompy insulinowe

MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNEGO WYPOŻYCZENIA POMP INSULINOWYCH DLA KOBIET Z CUKRZYCĄ

 
 
W naszym ośrodku kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielny zakup sprzętu, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wypożyczania pomp insulinowych.
Program realizowany jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a pompy wypożyczane są bezpłatnie. Warto dodać, że osprzęt do pomp w okresie ciąży jest refundowany przez NFZ.
 
Zainteresowane kobiety prosimy o kontakt: pod numerem telefonu  41 3434030
 
Więcej informacji na temat przygotowania, ciąży i połogu skierowanych do kobiet chorych na cukrzycę oraz adresy ośrodków można znaleźć na stronach: www.cukrzycaiciaza.wosp.org.pl oraz www.cukrzycaiciaza.pl.
 
 
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomaga kobietom z cukrzycą, które chcą przygotować się do ciąży, a nie stać ich na samodzielny zakup osobistej pompy insulinowej. W ramach programu opieki nad ciężarną z cukrzycą, WOŚP wyposaża ośrodki specjalizujące się w prowadzeniu ciąży w cukrzycy w nowoczesne pompy insulinowe do wypożyczenia przez kobiety będące w okresie planowania i pierwszych tygodni ciąży. Celem programu jest zwiększenie liczby kobiet planujących ciążę, a także poprawa systemu opieki nad ciężarnymi z cukrzycą poprzez opracowanie standardów wdrażania terapii pompowej podczas planowania i przebiegu ciąży oraz porodu. Program działa pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a jego koordynatorem jest prof. Jacek Sieradzki z Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych CM Uniwersytetu Jagiellońskiego Wsparcie techniczne zapewnia firma Medtronic. W latach 2005-2011 WOŚP zakupił 290 pomp dla kobiet z cukrzycą przygotowujących się do ciąży i będących już w ciąży.
Metodą leczenia zalecaną dla kobiet przygotowujących się do ciąży jest intensywna insulinoterapia. Polega ona na kilkukrotnych wstrzyknięciach insuliny w ciągu dnia przy pomocy wstrzykiwaczy insuliny, czyli penów, bądź stosowaniu osobistych pomp insulinowych.
Pompa insulinowa jest ogromnym ułatwieniem przy planowaniu ciąży. Najnowsze modele pomp zapewniają nie tylko precyzyjne dawkowanie insuliny, ale również na bieżąco mierzą cukier, pokazując jednocześnie tendencje zmian poziomów glukozy – czy cukier spada, czy rośnie i jak szybko te zmiany się dokonują. Dzięki temu łatwo i szybko można zmodyfikować leczenie, oraz właściwie zaplanować dietę i aktywność fizyczną.
']; } ?>